Songs of Conquest jest grą turową inspirowaną klasykami z lat 90tych. Gra przygotowywana jest przez mały zespół ze Szwecji, a fani kultowej już serii Heroes mają nadzieję, że w końcu doczekają się jakiejś ciekawej alternatywy.

Songs of Conquest
Songs of Conquest

Czym jest Songs of Conquest ?

Songs of Conquest jest tworzone przez mały 4 osobowy zespół game developerów ze Szwecji. Jest to gra turowa, w której wcielać będziemy się w potężnych czarodziejów i eksplorować nieznane lądy w poszukiwaniu przedmiotów i skarbów. Nasi bohaterowi będą mogli być ulepszani i wyposażani coraz to lepszymi artefaktami. Gra czerpie wiele inspiracji z serii Heroes. Do dyspozycji będziemy mieli różnorakie surowce, za pomocą których będziemy wstanie rozbudować nasze królestwo. Podczas walki musimy połączyć unikalne umiejętności i potężną magię naszych bohaterów, wraz z armią którą dowodzimy.

Co przyciąga fanów?

Gra szwedzkiego studia przyciąga fanów przede wszystkim swoją piękną pixel-artową oprawą graficzną. Aby uzyskać tak dobre efekty studio Lavapotion, do przygotowania grafiki zatrudnia freelancerów zajmujących się pixel-artem, a efekty ich działań są zachwycające. Drugim ważnym czynnikiem jest brak alternatyw dla serii Heroes. Seria Heros pomimo upływu lat nadal cieszy się ogromną popularnością na całym świecie.  Fani nie doczekali się jednak jeszcze godnego zastępcy. Liczą na to, że to właśnie gra małego zespoły ze Szwecji zapełni lukę na rynku.

Na jakim etapie jest gra?

Studio Lavapotion przez ostatnie lata regularnie informowało nas o zmianach i nowościach w grze. Faza testów alfa dla gry studia Lavapotion dobiega końca, gra swoją premierę będzie miało w marcu 2022 roku. Oznacz to, że do premiery zostały zaledwie miesiąc. Na ten moment nic nie wskazuje, żeby datę wydania przesunięto na inny termin. Najnowszy trailer z gry pojawił się w czerwcu 2021 roku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi gry powinieneś odwiedzić stronę gry oraz dodać ją do swojej listy życzeń na platformie Steam.


Autor: Patryk Kipiela