Zapewne niejednemu graczowi łezka nostalgii zakręciła się w oku podczas ogrywania niedawno uruchomionej ekspansji do World of Warcraft: Classic – kultowego Wrath of The Lich King. Powrót do skutego lodem Northrend,  jest jednak historią na zupełnie inny materiał. Ponowna wycieczka do 2008 nie jest bowiem jedyną nowością, względem World of Warcraft, jakiej uświadczymy ze strony Blizzard Entertainment w tym roku. Z dniem w którym ukazał się ten materiał, jesteśmy jedną nogą w nowym dodatku do tej kultowej gry MMORPG – World of Warcraft: Dragonflight. Już jutro, 26 października, w regionie europejskim udostępniony zostanie prepatch tejże ekspansji. Idealna pora by podsumować to, czego możemy spodziewać się po najnowszym dodatku do WoWa.

world of warcraft dragonflight

Wow Dragonflight – o czym będzie nowy dodatek?

Tym razem świat Azeroth zostanie poszerzony o całkowicie nową lokacje: Dragon Isles. Jest to archipelag będący kolebką rasy smoków, wokół której skupiona będzie cała ekspansja. W teorii, skrzydlate bestie powrócą na swe rodzinne wyspy by, wraz z pomocą graczy, uchronić je przed wiszącym nad nimi nowym zagrożeniem. Przyjdzie nam zobaczyć wiele nowych postaci, lecz nie zabraknie także starej gwardii, w postaci Alexstraszy, Khadgara, czy Nozdormu. W praktyce jednak, wszyscy dobrze wiemy, że będzie to jedynie scenariuszowa otoczka do zarywania nocek na nowych dungeonach i raidach, a także do budzenia zawiści innych graczy nowymi zestawami pancerzy. A skoro już o dungeonach mowa…

Nowości i zmiany w nowym dodatku do Wowa 

…W pierwszym sezonie najnowszej ekspansji WoWa będziemy mieli okazję sprawdzić swe siły w, jak na razie, ośmiu nowych instancjach (Z czego jedna z nich to dobrze znany graczom loch Uldaman, poszerzony o całkowicie nowy kontent). Oprócz tego, wiadomo nam także o całym nowym raidzie – Vault of the Incarnates.

Z innych, równie interesujących newsów, w grze zobaczymy także zupełnie nową, smoczą rasę – Dracthyrów. Będą oni dostępni dla graczy obu frakcji – tak Sojuszu, jak i Hordy. Nowości doczekał się także (bo jakżeby inaczej), ukochany przez Blizzarda system mountów. Do pocztu dostępnych wierzchowców dołączą tytułowe smoki, podlegające wielu różnym opcjom customizacji.

Przed zmianami nie uchowały się także obecne już w grze systemy. Podniesiono próg maksymalnego poziomu do 70, rozbudowano mechanikę profesji, wprowadzono zmiany w systemie talentów oraz reputacji, a także zdecydowano się na wizualną aktualizację interfejsu gry. Również i same klasy postaci doczekały się zmian – od teraz wszystkie grywalne rasy, za wyjątkiem nowo dodanych Dracthyrów, będą mogły bez ograniczeń pełnić rolę kapłana, łotrzyka oraz maga.

Wow dragonflight - smok

Wow Dragonflight – data premiery i cena

Data premiery jest nam już dobrze znana. Dragonflight oficjalną datę startu otrzymał wraz z wydaniem jednego z ostatnich trailerów – jest już pewnym, że smoki zawitają do Azeroth wraz z dniem 28 listopada. Jak ma się, natomiast, cena dodatku? Nasze portfele z pewnością nam prędko preorderu nie wybaczą. Na chwilę obecną mamy do wyboru trzy różne opcje przedsprzedaży, wraz z którymi, proporcjonalnie do ceny, otrzymamy więcej dodatkowej zawartości. Są to:

  • Base Edition – $49.99
  • Heroic Edition – $69.99
  • Epic Edition – $89.99

Większość różnic między poszczególnymi edycjami jest oczywiście czysto kosmetyczna. Wyjątkiem jest możliwość automatycznego awansu nowej postaci do poziomu 60 w dwóch droższych wersjach, dzięki czemu bez zwłoki będziemy mogli zająć się ogrywaniem kontentu z nowego dodatku.

Zobacz także: https://indie-gamer.pl/gothic-1-remake-premiera-cena-zmiany/


Autor: Maksymilian Gębala